Kancelaria Doradztwa Podatkowego IUSTA działa na rynku od 2004 r. świadcząc usługi doradztwa podatkowego firmom krajowym, jak również firmom o zasięgu międzynarodowym. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynkowe poszerzamy zakres usług o najwyższej jakości usługi księgowe i kadrowo - płacowe. W tym celu została zawiązana spółka TAX PRESTIGE Sp. z o.o. Dzięki kompleksowej, profesjonalnej obsłudze zamierzamy stać się jednym z czołowych biur świadczących usługi księgowe i kadrowo – płacowe. Nasze usługi wykonywane są na najwyższym poziomie przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Usługi świadczmy również dla podmiotów o powiązaniach międzynarodowych czy działających na rynku międzynarodowym. Jak nazwa wskazuje, nasza firma należy do ekskluzywnych biur, które zostało stworzone dla przedsiębiorstw ceniących wysoką jakość usług, bezpieczeństwo i profesjonalną obsługę.

 

Mottem działania naszej firmy jest kompleksowość. Zapewniamy wsparcie księgowe, podatkowe i prawne. Naszym celem jest uczestniczenie w działalności gospodarczej firm jako profesjonalny partner, który zapewni optymalne i bezpieczne prowadzenie działalności gospodarczej na trzech wymienionych poniżej obszarach. Wyróżnia nas odmienność od masowych usług księgowych dostępnych na rynku. Ta odmienność polega na nowoczesnych metodach zarządzania, procesami gdzie pośród typowych działań warto odnotować trzy obszary:

 

1.            Aktywne prowadzenie ksiąg rachunkowych.

2.            Doradztwo podatkowe i prawne.

3.            System podwójnej kontroli.

 

Aktywne prowadzenie ksiąg rachunkowych polega wyprzedzeniu oczekiwań przedsiębiorcy. To maksymalne wykorzystanie wiedzy osoby odpowiedzialnej za prowadzenie ksiąg rachunkowych we wspomaganiu procesów decyzyjnych Zarządu lub Właścicieli spółek. To pełna analiza ksiąg rachunkowych, zdarzeń gospodarczych i wszelkich zagrożeń działalności operacyjnej i finansowej jednostki w celu zaproponowania odpowiednich działań.

 

Doradztwo podatkowe i prawne to usługa rzadko spotykana jako uzupełnienie usług prowadzenia ksiąg rachunkowych. Procesy zachodzące w firmie będą weryfikowane z punktu widzenia przepisów prawnych i podatkowych. Firma będzie wskazywała obszary, w których możliwe jest zastosowanie optymalizacji podatkowej oraz przedstawiała propozycje korzystnych podatkowo rozwiązań. Wparcie prawne jest również naszym dodatkowym atutem. Przygotowujemy umowy, analizujemy umowy z punktu widzenia zagrożeń oraz przeprowadzamy prawne procesy gospodarcze. 

 

System podwójnej kontroli polega na stworzeniu systemu i procedur sprawdzania pracy osoby, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych. Wymaga więc budowy pionowego systemu hierarchii osób z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą zawodową. System podwójnej kontroli ma na celu maksymalne zminimalizowanie możliwości wystąpienia błędów zarówno w zakresie rachunkowości jak i w dziedzinie podatków. Spojrzenie na księgi rachunkowe oraz dokumentację przez inną doświadczoną osobę z innego punktu widzenia może spowodować dostrzeżenie nowych zagrożeń. System ten to w skrócie łączenie, kumulacja doświadczeń specjalistów w zakresie rachunkowości, finansów i podatków.